grudzień 2010

Wreszcie stało się! Wydajemy nasz pierwszy kalendarz klubowy!
26.11.2010

To kolejny już raz wspólnie kończymy następny sezon motocyklowy. A dopiero co go zaczynaliśmy! Jak co roku wspominaliśmy wspólne spotkania, trasy, osiągnięcia i niepowodzenia. Były też plany na rok następny. Jak zwykle podsumowaliśmy konkurs na "Króla szos": dało się zauważyć spadek liczby przejechanych kilometrów. Czyżby opłaty za przejazd autostradami były za drogie :) !

Wyniki konkursu: I miejsce - Jacek: 3720 km, II miejsce - Michał: 3000 km, III miejsce - Artur: 2773 km. Gratulujemy!

Opis części nieoficjalnej z oczywistych powodów, jak co roku, pominiemy, a jej przebieg uzgodnimy na podstawie szczątkowych wspomnień wszystkich uczestników... Do zobaczenia na trasie za rok!!!
11.11.2010

Coroczna parada ulicami trójmiasta z okazji dnia 11 listopada.
8.11.2010

Pragniemy ogłosić wszem i wobec, że w dniu dzisiejszym, obok wielu innych organizacji społecznych działających w naszym mieście, nasz klub z rąk Prezydenta miasta Starogard Gdański Pana Edmunda Stachowicza otrzymał podziękowania o treści jak na załączonym zdjęciu. Miło nam, że pomimo iż jesteśmy tacy "mali" - ktoś nas jednak dostrzega.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez te lata "przewinęli" się przez nasz klub i razem z nami uczestniczyli w tworzeniu tej małej, lokalnej histori. Dziękujemy też tym, którzy nam zaufali (nie będziemy ich wymieniać aby nikogo nie pominąć, ale mamy nadzieję, że wiedzą o kim myślimy) i tym, którzy odważyli się przyjeżdżać na nasze spotkania (czasami nawet z drugiego końca Polski!).

Dziękujemy wszystkim raz jeszcze!!!

(Ciasteczka były miłym dodatkiem do każdego dyplomu)
31.10.2010

31 października tego roku, to 25 rocznica zakończenia produkcji naszych rodzimych motocykli WSK... Tutaj zdjęcia niektórych naszych klubowych pamiątek tej marki.
24.10.2010

To kolejny z "prawdopodobnie" ostatnich wspólnych przejazdów tego roku. Jak widać na zdjęciach, był to typowo "męski" przejazd :) Szkoda, że sezon już nieubłaganie zbliża się ku końcowi...
3.10.2010

Prawdopodobnie to jedne z ostatnich słonecznych i tak "motoprzyjaznych" dni tego sezonu. Szybki kontakt i jedziemy! Najpierw odwiedziny u naszego klubowego "kaskadera", a potem krótki przejazd do Skarszew.

Przy okazji przypomniały się stare czasy: więcej postojów niż jazdy :) To było naprawdę fajne...
20, 26 .09.2010

Niestety, stało się: tyle lat pech nas omijał, ale w poniedziałek 20 września dopadł naszego klubowicza Jacka "Młodego". W drodze powrotnej z Gdńska, na drodze z pierwszeństwem przejazdu, dostał "strzał" samochodem wjeżdżjącym na skrzyżowanie z podporządkowanej drogi z lewej strony. Szczęście w nieszczęściu skończyło się "tylko" na otwartym złamaniu lewej nogi.

Tłumaczenie kierowcy jak zwykle przy spotkaniu z moto: nie zauważyłem! Faktycznie, Iż-49 nieźle "zasuwa"...:(
27-29.08.2010

IV Droga Kaszubska przeszła już do historii. Pogoda w dniu wyjazdu massssakryczna: lało jak z cebra. Na miejscu już wszystko o.k.: miłe przywitanie przez gospodarzy, bardzo ciekawe spotkania, rewelacyjna atmosfera. Drugi dzień też rewelacyjny: przejazdy, konkursy, wspólne posiłki, dyskusje i ognisko. Trzeci dzień to wyjazd do Sopotu. Organizatorzy mają jednak jeden problem: jeżeli co roku impreza jest coraz lepsza, to co wymyślą za np. 10 lat?

Impreza ta była też - niestety - ostatnim z wcześniej zaplanowanych przez nas wspólnych wyjazdowych spotkań w tym roku. Dopiero co sezon się zaczynał, a tu już znowu finisz :(
21-22.08.2010

I znowu oficjalnie zakończyliśmy letnią część sezonu dwudniową imprezą. Pogoda była rewelacyjna, frekwencja fenomenalna, a zabawa jeszcze lepsza! Po małej, 100 kilometrowej strasce, dotarliśmy na miejsce spotkania. Część skorzystała z pogody i "odwiedziła" jezioro, reszta zajęła się organizacją bazy. Po przyjeździe ostatnich zaproszonych gości (w tym Księdza Macieja z Parafii P.W. świętej Katarzyny w Starogardzie) odbyły się konkursy, potem rozdano nagrody no a potem ognisko... I tak do świtu. Jak rok wcześniej podsumowanie: uprzątnięto ...0 butelek i ...0 puszek po "bursztynie" i ... butelek po mocniejszym paliwie. Powrót w niedzielę był po sutym śniadanio/obiedzie i o takiej godzinie, że już nie złamaliśmy przepisów...

Kto nie był, niech żałuje. Kolejna powtórka dopiero za rok!!!31.07.2010

Kolejny już raz, na zaproszenie organizatorów corocznego festynu w Bączku, reprezentanci naszej grupy uczestniczyli w fantastycznej (jak zwykle) imprezie. Po jej zakończeniu droga nie zawiodła nas do domu, lecz na zaproszenie naszego kolegi Michała, "weterany" udały się do niego na sympatyczną nocną imprezę. Niestety, kronikarzowi nie udało się ustalić jednoznacznie faktów z tego spotkania... :)17-18.07.2010

To bardzo ważna data w życiu naszego klubu: wraz z SCK Starogard udało się zorganizować I Zlot Weteranów Szos "Historia na kołach". Oficjalnie przybyło i zarejestrowało się 109 załóg. Dziękujemy! Zlot rozpoczął się w sobotę wspólną przejażdżką (ok. 15 km) do Cynkowni Ogniowej "Gillmet" w Starogardzie, gdzie Dyrektor Andrzej Wojtysiak omówił i zaprezentowł rzeczywisty proces ogniowej galwanizacji. Liczne pytania ze strony uczestników wskazywały na zainteresowanie tą tematyką. Gospodarze wykazali się też zapobiegliwością: przygotowali dla gości spory zapas butelkowanej wody pitnej, która ze względu na potężny upał była na wagę złota i została momentalnie "zagospodarowana" :). Dziękujemy! Zdjęcia z wizyty poniżej.

Po wyjeździe z cynkowni kolejna, około 35 kilometrowa trasa pięknymi drogami Kociewia. Niestety, nie wszystkie maszyny wytrzymały potężną spiekotę, ale najważniejsze, że po ponad trzech godzinach bezpiecznie wróciliśmy do bazy. Po powrocie trochę wolnego czasu, jedzonko, oglądanie i wspólne dyskusje.

Od godziny 16 rozpoczęły się równoległe koncerty zaproszonych zespołów. Publiczność napływała szeroką rzeką... i wszystko przed godziną 18 brutalnie zostało przerwane potężną nawałncią deszczu i grzmotów. Dało by się to przeżyć gdyby nie fakt, że deszcz nawracał z uporem maniaka, a silny wiatr zerwał pobliską linię energetyczną i cały rejon do późnych godzin niedzielnych pozbawiony był prądu... Masssssakra!

Pozostała grupa (i to nie taka mała) fanatyków motoryzacji postanowiła bawić się jednak dalej, i w godzinach wieczornych rozpalono obowiązkowe ognisko, przeprowadzono konkurencje sprawnościowe i zabawa trwała do 2 w nocy! Szacunek!

Niedzielny poranek przywitał nas pogodą zmienną ze wskazaniem na deszcz. W takiej sytuacji decyzja była tylko jedna: przerywamy zlot ;( Najodważniejsi pozostali uczestnicy wzięli jeszcze udział w rozdaniu nagród rzeczowych za konkurencje sprawnościowe oraz pucharów zgodnie z planem zlotów. Potem jeszcze wspólne zdjęcie i pożegnanie do przyszłego roku.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się dorealizacji tego spotkania, wszystkim którzy wzięli w nim udział, a w szczególności tym, którzy mimo przeciwności natury, dotrwali do końca!

Poniżej prezentujemy album zdjęć oraz linki do Waszych zdjęć. Dziękujemy autorom!


Marcin Pląskowski

Old Bike Club - Droga Kaszubska

Portal Kociewski.pl

Forum Automobilkub Morski (cz.1)

Forum Automobilkub Morski (cz.2) (Jakub?)11.07.2010

Już kolejny raz wzięliśmy udział w Wystawie Pojazdów Zabytkowych w Tucholi. Impreza jak zwykle rewelacyjna, maszyny przepiękne, ilość imponująca... Pozazdrościć i gratulujemy! Dla nas pogoda okazała się bezlitosna: skuteczniej niż onegdaj "Muchozol" powodowała padanie maszyn jedna po drugiej :( . Mimo to już czekamy na kolejną edycję w roku przyszłym!4.07.2010

Na zaproszenie wspópracującego z nami fanatyka paralotniarstwa udaliśmy się na obchody <8) urodzin jego matki, zapalonej onegdaj motocyklistki! Niezapomniane wrażenie zobaczyć jej pamiątki z tamtych lat związane z jej przygodą motocyklistki i wysłuchać wspomnień! A jaka pamięć!!! Sto lat solenizantce! Na załączonych zdjęciach zwróćcie uwagę, jak ponad 50 lat temu, bez komputerów i drogich baz danych radzono sobie z punktami karnymi dla kierowców! Zwróćcie też uwagę, w jakim stanie są dokumenty sprzed ponad półwiecza!!! W powrotnej drodze oglądaliśmy smutne skutki potęgi natury...26-27.06.2010

Kolejna V Wystawa Motocykli w Smolągu. Mimo obaw, że może to być ostatnia edycja - spotkanie uznajemy za nadzwyczaj udane!!! Szczegóne podziękowania dla Zygmunta Sokołowskiego, który już piąty raz przyjmuje nas na swoich "włościach" i odważnie oddaje je nam we władanie na dwa dni. Pierwszy dzień imprezy trwał do białego rana, chociaż uszy już więdły :) A jakie ciekawostki można było zobaczyć, widać na zdjęciach. Impreza jak zwykle łączona z zawodami modelarzy lotniczych.11.06.2010

Kolejna ważna data w życiu jednego z naszych kolegów: następnych 9 rocznic urodzin będzie miało 3 z przodu!!! Poważna sprawa :) Życzymy Rafałowi tysięcy bezpiecznych i bezawaryjnych kilometrów i benzyny tańszej niż woda!!! Najlepszego !!!6.06.2010

Grupa klubowiczów na zaproszenie Księdza Grzegorza Weis - Proboszcza Parafii PW. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim - wzięła udział w I Parafialnym Festynie, z którego zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wypoczynek wakacyjny dla dzieci. Mamy nadzieję, że nasz skromny udział (pokaz motocykli i przejażdzki nimi) mogły chociaz trochę przyczynić się do uatrakcyjnienia tej fenomenalnej imprezy!

Parafia PW. Miłosierdzia Bożego29.05.2010

Obchody Dnia Dziecka - pogoda jak zawsze musiała dopisać, a maluchy jak zawsze uśmiechnięte :) !15.05.2010

Noc muzeów w Człuchowie. Dziękujemy za zaproszenie. Szczytny cel, cenna impreza, ale - to subiektywna ocena - niestety wszędzie jest podobnie: narzekanie że nic się nie dzieje, ale jak się już dzieje, to narzekający siedzi w domu, bo mu się akurat pchły rodzą, albo by przyszedł, ale akurat to jest niedziela, a w niedzielę to on przecież odpoczywa, bo od poniedziałku do soboty od rana do wieczora pracuje... I zawsze tak samo :( Znamy to też i z własnego podwórka. Ale na szczęście zawsze są ludzie, którym się jednak mimo wszystko chce...3.05.2010

V wyjazd na groby w Szpęgawsku i II Rajd na orientacę

Dwa miesiące przygotowań, a od samego rana pada! Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów, pogoda nie wystraszyła chętnych i na spotkanie stawiło się liczne grono miłośników trochę starszej motoryzacji, z czego w rajdzie wzięło udział 18 załóg. Ulewa w trakcie nie wystraszyła prawie nikogo, i poza jedną załogą, wszyscy stawili się na mecie. Wyrazy szacunku, szczególnie dla motocyklistów!!! Wyniki współzawodnictwa przedstawiały się następująco:

Kategoria motocykle:

I miejsce: Jacek Nowotny (Iż-49) (po dogrywce) II miejsce Dawid Jabłoński (CZ-175) III miejsce Michał Maciejewski (Junak B10)

Kategoria samochody:

I miejsce Jan Derus (Warszawa) II miejsce Marek Burant (Citroen 2CV) III miejsce Adam Fandrejewski (Citroen BL)

Gratulujemy zwycięzcom! Nie ujmując zasług wymienionym wyżej, zwycięzcami w kategorii "Pogoda? Mi to lotto" byli wszyscy, którzy w takich warunkach dotarli do mety!!! Gratulacje i szacunek! Dziękujemy gospodarzom "Karczmy Pod Wygodą"!


Poniżej zamieszczamy link do zdjęć wykonanych przez naszego kolegę Krzysztofa Korczaka oraz zdjęcia panoramicznego z imprezy. Dziękujemy!

Link do zdjęć25.04.2010

Rozpoczęcie sezonu Motocyklowego w Pelplinie. Kolejna udana impreza! Gratulacje!!!


Poniżej zamieszczamy link do zdjęć wykonanych przez Krzysztofa Korczaka.

Link do zdjęć10.04.2010

Rozpoczęcie akcji "Kibelek" - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :)21.03.2010

Rozpoczęcie sezonu Motocyklowego czyli Jajcarnia 2010 w Sobowidzu.Styczeń 2010

Rok rozpoczęliśmy - już tradycyjnie - od wizyty na Moto Bazarze w Łodzi. Czy to już tradycja?